Píše to Gordy I.: Šírka, diaľka a žravka...

Autor: Martin Kuľhavý | 12.5.2015 o 15:03 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  293x

Nebudem tu mudrlantovať, aj tak nevidím všetko,ani polovicu,možno ani polovicu z tej pred tým polovice.................. asi preto mi to nejde do hlavy...

Včera som niekde zachytil, ako sa pýta novinár jedného pána vo fajnovom obleku, ktorý svižným krokom v spoločnosti svojich priateľov, ktorý vraj dohliadali na to, aby sa tento pán dostal v bezpečí pred novinármi do svojho auta s vlastným šoférom.

Potom namiesto neho sa tam pred dychtivé kamery a zvukové nahrávače postavil jeho hovorca, teda bola to žena a držala veru statočne líniu - odpovedať a nič nepovedať. Vysvetľovala niečo o tom, ako sa tento pán vyjadrí, až po tom čo sa dohodne so svojim obchodným partnerom, čo môže prezradiť z obchodného tajomstva. Nerozumiem tomu….

 Pokiaľ ide o tajomstvo, aj keď obchodné nech predsa nepovie nič...Na tom zvyčajne tajomstvá fungujú, alebo ak teda to tajomstvo porušuje zákon, tak ho predsa treba odtajniť políciou. Je to asi zložité a ja som na to moc prostý.

Na oslavy víťazstva nad fašizmom, ktoré sme oslavovali aj my veľkolepo, napriek tomu, že sme zodpovedne plnili funkciu fašistických pochlebovačov čo to dalo, som sa šiel pozrieť aj ja. Chyby ktoré sa stali aj u nás vyslovujeme len veľmi rozpačito. Bola to paráda o tom potom. Stíhačky nad hlavami preleteli tak nízko, že bolo možné vidieť ich dávno zašlú slávu. Prezident a dvaja predsedovia postupne začali rečniť o slobode, miery a statočnosti. Jeden z nich hneď na úvod pred pocteným davom, prevažne v dôchodkovom veku začal vysvetlovať symboliku a dôležitosť účasti na oslavách v Moskve.

Tiež tomu nerozumiem...

Za totality v čase spojenectva tam chodili s obavami a teraz dobrovoľne.

Nuž zložitý svet v ktorom žijeme…

Len uznajte, čo je to za svet, v ktorom sa nahrávajú zlodejiny a namiesto toho aby sa tomu zabranilo, možno aj zmenou volebného systému, prácou vyšetrovateľov a poctivosťou sudcov, neviem, sa to opäť verejne prepiera všade, kde sa len dá, napriek tomu to už nikoho nezaújima. S výrokmi ako: “to nie je môj hlas” “je to účelovo zostrihané”, alebo “nič to nedokazuje” sme sa už akosi naučili žiť.

Ostal nám aspoň ten hokej a aj ten už dávno neni okej.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?